fbpx

Instalacja folii grzewczych

 

 

 

Idea folii grzewczych  polega na tym, że jest to bezobsługowy, komfortowy i najtańszy w montażu w nowych domach system grzewczy wykorzystujący podczerwień jako sposób przekazania ciepła!  Oraz najprostszy w montażu i projektowaniu.  W połączeniu z fotowoltaiką otrzymujemy “darmowe ogrzewanie słoneczne”.

Na czym polega podczerwień ?  <-

 

Co to są folie Red Snake ?

Jest to  cienka folia, tylko 0,4 mm grubości.  Elementem grzejnym folii Red Snake jest mata karbonowa, której jednorodna struktura grzeje całą swoją powierzchnią. Całość pokryta jest kilkoma warstwami tworzyw sztucznych, co zapobiega dostawaniu się wilgoci, a elektrody miedziane nie ulegają utlenianiu. Nie występuje żadne spalanie, a co za tym idzie, nie istnieje zagrożenie zatrucia dwutlenkiem węgla, pożaru, czy eksplozji. System grzewczy Red Snake, dzięki zastosowaniu efektu  podczerwieni, przy ogrzewaniu sufitowym nie powoduje unoszenia się kurzu, nie wydziela żadnych dźwięków czy wibracji – działanie ogrzewania podczerwienią jest ciche i czyste. Konstrukcja ogrzewania podczerwienią Red Snake, sprawia iż jest to system bezobsługowy, bez potrzeby konserwacji i serwisów.
Brak elementów ruchomych zapewnia wieloletnią żywotność tego systemu. Dzięki zasto­so­waniu tkaniny z włókna karbo­nowego zwiększa sie trwałość produktu 3 krotnie (więcej niż 30 lat) oraz wyklucza miejscowe przegr­zanie powierzchni. Folia Red Snake jest opaten­towaną tech­no­logią, jej właści­wości i cechy znacznie prze­wy­ższają alter­na­tywne formy ogrzewania.
Podsta­wowym wyznacz­nikiem jakości oraz bezpiec­ze­ństwa ogrze­wania jest 25 letnia gwarancja oraz pozytywnie zakończone testy wytrzymałościowe i jakościowe.

Przewaga nad foliami drabinkowymi:
– drabinkowe produkowane są za pomocą nadruku
– z powodu nadrukowania pasków karbonowych na folię PE powierzchnia folii dzieli się na 2 obszary – grzewcze i pasywne (sama folia PE)
– wyższa efektywność Red Snake
– wytrzymalsze – test przy podłączeniu 1000V drabinkowa ulega uszkodzeniu
– jakość

Dlaczego nie kable grzejne?
– ogrzewanie akumulacyjne jest nieopłacalne i mało komfortowe, wręcz nie komfortowe
– folie grzeją całą powierzchnią , są wydajniejsze
– gwarancje !

 

System ogrzewania Red Snake możemy zastosować jako podstawowe ogrzewanie oraz jako ogrzewanie dodatkowe w każdym rodzaju budynków. Nie istnieją praktycznie żadne ograniczenia co do podłoża:

 • Parkiet
 • Laminat
 • Płyty gipsowo – kartonowe (regips)
 • Płytki ceramiczne
 • Dywan

Folia grzewcza może być zainstalowana nie tylko na podłodze, ale także na suficie i ścianach, co świadczy o uniwersalności tego produktu. Nasze systemy folii grzewczej montowane są w:

 • Domach, mieszkaniach – kuchnia, salon, łazienka, pokoje, hol, poddasze
 • Centrach handlowych i administracyjnych
 • Szklarniach i innych obiektach rolniczych
 • Hotelach, restauracjach, kawiarniach
 • Instytucjach publicznych (medycznych, oświatowych-przedszkola, szkoły; obiekty sportowe)
 • Biurach, zakładach przemysłowych

Czy folie grzewcze są bezpieczne?

 

Ogrzewanie na podczerwień jest całkowicie nieszkodliwe!

Zmierzone natężenia pola są porównywalne z polem w otoczeniu typowych urządzeń powszechnego użytku zasilanych z sieci elektroenergetycznej, jak np. suszarka do włosów, czajnik elektryczny, grzejniki elektryczne, termowentylatory itp.

Folie grzewcze to nie tylko tanie ogrzewanie, są jak najbardziej bezpieczne dla użytkowników.

 

Jak działa folia grzewcza?

Ogrzewanie oporowe. Pod wpływem energii elektrycznej , która przepływa przez włókna węglowe w folii wytwarza się ciepło. Nagrzanie folii trwa ok. 2 min.

 

Koszt ogrzewania foliami grzewczymi Red Snake.

Ogrzewanie na podczerwień jest ekonomiczne bardziej korzystne niż inne alternatywne formy ogrzewania. W porównaniu do konwencjonalnych grzejników elektrycznych, możemy osiągnąć oszczędności ekonomiczne do 40%. Nie ma strat ciepła związanych z przesyłem medium grzewczego. Koszty serwisu i konserwacji są praktycznie zerowe. Oczywiście mieszkanie czy dom powinno być właściwie zaizolowane cieplnie, by nie było strat ciepła przez przegrody i występowania mostków cieplnych. 

Fotowoltaika + folie grzewcze = idealne zerokosztowe ogrzewanie

Bez fotowoltaiki koszt ogrzewania foliami wylicza się indywidualnie. Wpływ na to ma wielkość domu, jego ocieplenie, stan okien i drzwi.

Skontaktuj się z nami, dział techniczny przygotuje profesjonalny projekt oraz wycenę. Kontakt