/widgets.js";var sz=d.getElementsByTagName(s)[0];sz.parentNode.insertBefore(z,sz)}(document,"script","zb-embed-code"));

Czy fotowoltaika się opłaca? 

Zastanawiając się nad tym czy montować panele słoneczne czy nie, czy instalacje fotowoltaiczne są opłacalne należy wszystko sobie obliczyć. Fotowoltaika tak jak każda inna inwestycja ma swoje wady i zalety, różny okres zwrotu oraz różne wymagania. Przedstawiamy w poniższym wpisie jak to się wylicza i czy to działa. Oraz przedstawimy jak działa nasza instalacja fotowoltaiczna i dlaczego dla nas jest to opłacalne.

Zalety instalacji fotowoltaicznej

  • produkując prąd na własne potrzeby, wykorzystujesz go do zasilania domu: np na pompę ciepła, urządzenia AGD, ogrzewasz wodę użytkową, klimatyzatory, ładowarki do telefonów, Tv i inne
  • jako prosument korzystasz z bilansowania handlowego tzw. netmetering czyli odbierasz 80 % nadwyżek z solarnej energii zgromadzonej sieci,
  • uzyskujesz niezależność od ciągle rosnących cen energii ( ceny wzrosną )
  • zwiększasz wartość swojej nieruchomości,
  • twoje roczne oszczędności ponoszone na zakup prądu wyniosą 80% do  90%,
  • szybki okres zwrotu inwestycji w elektrownię słoneczną oscyluje w granicy 8 lat

Wykorzystaj zalety energii słonecznej ☀

Ludzie często zadają sobie pytanie: ” Dlaczego instalacje fotowoltaiczne są opłacalne?  w rezultacie, nie zdają sobie sprawy ze znaczenia technologii słonecznej. Energia słoneczna ewidentnie stała się trendem w energii odnawialnej. Właściciele domów w Polsce i na całym świecie instalują panele słoneczne na dachu lub na ziemi  aby czerpać wszystkie zalety z energii słonecznej.

Opłacalność fotowoltaiki obliczenia:

Dom jednorodzinny – zużycie roczne energii = 5800 KWh
Taryfa G11 – łączny koszt 1kw = 0,58 zł Opis jak to zostało policzone:
Roczna produkcja elektrowni słonecznej wyniesie 6720 kWh
Zużycie własne w czasie rzeczywistym wyniesie 30% = 2016 kWh.
Nadwyżka oddana do sieci wyniesie 70% produkcji czyli 4704 kWh W bilansie rocznym odbierzemy 80% zgromadzonej energii z 4704 kwh czyli 3763 kWh.
Dodajemy to co zużyliśmy od razu co daje nam wynik 5779 kwh
Roczne zużycie energii elektrycznej gospodarstwa domowego wynosi 5800 kWh a  łącznie rocznie z paneli otrzymamy 5779 kwh
Wniosek: Kwotę którą płaciliśmy miesięcznie dla PGE zaoszczędzamy. Jedyny koszt to abonament w wysokości około 15 zł/mc.

 

Ile kosztuje instalacja fotowoltaiczna?

Ceny za 1 kwp zaczynają się od 4200 zł brutto do 5500 brutto. Każdą instalację należy kalkulować indywidualnie. Cena zależy od jakości podzespołów, miejsca montażu oraz wielkości instalacji.

A może chcesz zobaczyć jak działa nasza instalacja fotowoltaiczna ? Kliknij w obrazek poniżej i otworzy Ci się podgląd naszej instalacji.

Nasza instalacja pokrywa roczne zapotrzebowanie na energię naszego domu. Przewidywany uzysk energii wynosi 2800 kwh. Instalacja jest mniejszej mocy niż prezentowana w obliczeniach, zatem inne są również oszczędności oraz koszt instalacji. Dlatego warto każdą instalację wyliczyć indywidualnie. Zapraszamy do kontaktu. Wykonamy niezobowiązującą wycenę.

 

 

 

Zapytaj o wycenę

Częste pytania o fotowoltaikę:

Instalacja fotowoltaiczna  pracuje w dzień, a ja więcej energii pobieram po zachodzie słońca.
Dzięki naszym wyliczeniom instalacja będzie dobrana tak, aby starczało prądu również na noc.  Korzystając z systemów opustów nadwyżki produkcji z ciągu dnia oddajemy do sieci a następnie odbieramy kiedy mamy taką potrzebę. Dzieje się to automatycznie w naszym liczniku energii. W zależności od wielkości instalacji jest to odpowiednio 70 lub 80 % tego co oddaliśmy do sieci.

Czy potrzebne są pozwolenia i inna skomplikowana dokumentacja?
Nie. Do wybudowania mikroinstalacji nie są potrzebne pozwolenia ani inne dokumenty. Zgłaszamy fakt zainstalowania paneli do PGE i po wymianie licznika włączamy naszą instalację.

Ile trwa montaż i czy jest skomplikowany?
Montaż trwa od 1 do 4 dni – w zależności od wielkości instalacji oraz pogody. Sam montaż nie jest skomplikowany. Wykorzystujemy odpowiedni stelaż który mocuje się do dachu a następnie mocuje się moduły oraz okablowanie. Instalujemy fotowoltaikę w Białymstoku i okolicach.

Czy instalacja fotowoltaiczne jest bezpieczna?
Tak. Wykorzystujemy inwertery najbezpieczniejsze jakie są dostępne na rynku fotowoltaiki. Bezpieczne systemy Safe DC , optymalizatory mocy – bezpieczeństwo to podstawa.

Jakie moduły są najlepsze?
Takie, które spełniają normy, są odporne na uderzenia oraz zachowują swoją moc po upływie paru lat. Proponujemy moduły tylko najlepszych producentów, wykonane z najlepszych materiałów, w najnowszych technologiach. Polikrystaliczne, monokrystaliczne czy w technologi smartwire. Dobieramy indywidualnie do warunków panujących na Twoim dachu bądź gruncie.

Czy warto czekać do lata aby zainstalować panele?
Nie. Każdy dzień produkcji to zysk. A zima i tak przyjdzie. Teraz czy później. Każdy dzień działania instalacji przybliża Cię do zwrotu z inwestycji.

Ile wynosi gwarancja na instalację?
Nasze instalacje objęte są gwarancją producenta w następujących wariantach: moduły nawet do 35 lat, inwerter od 12 lat, optymalizatory 25 lat

Czy masz pytania ? Zadaj je nam, odpowiemy na wszystkie. biuro@solcity.pl

Sprawdź nasze ostatnie realizacje –> Instalacje fotowoltaiczne Białystok i okolice

Oprócz oczywistych korzyści finansowych, istnieją inne istotne powody, dla których powinieneś zamienić się na wykorzystanie energii słonecznej zamiast paliw kopalnych. Jakie inne powody powinieneś rozważyć, przechodząc na solary? Oto one:

1. Energia słoneczna sprawia, że ​​Twój dom staje się niezależny na podwyżki cen prądu
Ceny energii słonecznej są doskonałym przykładem tego, dlaczego powinno nastąpić zwiększenie wykorzystania energii słonecznej. Tradycyjna energia elektryczna w dużym stopniu opiera się na paliwach kopalnych, takich jak węgiel i gaz ziemny. Nie tylko są szkodliwe dla środowiska, ale także ograniczają zasoby. Przekłada się to na niestabilny rynek , na którym ceny energii zmieniają się w ciągu dnia. Energia słoneczna zwiększa niezależność elektryczną!

Poprzez inwestycję w energię słoneczną  można łatwo zabezpieczyć się przed nieprzewidywalnymi wzrostami cen za media, i cieszyć się tanią energią elektryczną przez cały dzień – słońce nie kosztuje i daje bezpieczeństwo energetyczne. Gdy na dachu pojawi się panel słoneczny, technicznie osiągniesz niezależny od energii status.

2Energia słoneczna jest dobra dla środowiska.
Najbardziej znanym faktem dotyczącym energii słonecznej jest to, że reprezentuje czyste , zielone źródło energii . Energia słoneczna to świetny sposób na zmniejszenie śladu węglowego . Nie ma nic na temat energii słonecznej, która zanieczyszcza matkę naturę. Energia słoneczna nie uwalnia żadnych gazów cieplarnianych.

3. Instalację fotowoltaiczną możesz zainstalować również na gruncie
Wraz ze wzrostem zapotrzebowania na energię słoneczną  która staje się łatwo dostępna dla większości z nas zauważyć można coraz to więcej instalacji. W różnych krajach są rozległe krainy, które są daleko od dużych miast i stolic, i nie są w ogóle wykorzystywane. Dzięki energii słonecznej możemy faktycznie korzystać z ziemi, a następnie wygenerować wielką wartość; energia słoneczna stanowi źródło mocy dla każdego. W ten sposób nie potrzebujemy korzystać z drogich gruntów, które mogłyby lepiej pasować do innych celów. Być może słyszeliście o farmach słonecznych – panelach służących do gromadzenia energii słonecznej w dużych ilościach. To doskonale pokazuje, jak energia słoneczna wykorzystuje niewykorzystane grunty.  Możesz również postawić rząd paneli u siebie na działce aby korzystać z prądu na własne potrzeby.

Zapraszamy do kontaktu. Wyjaśnimy wszystkie wątpliwośći