/widgets.js";var sz=d.getElementsByTagName(s)[0];sz.parentNode.insertBefore(z,sz)}(document,"script","zb-embed-code"));

                                    – FOTOWOLTAIKA – ENERGIA SŁONECZNA DLA FIRMY

Koszta w firmie to wiadomy problem.

Jaki koszt stanowi opłata za energię elektryczną?

Czy wystarczająco duży aby zastanowić się nad własną instalacją fotowoltaiczną?

Jaki wpływ mają wysokie koszta produkcji na cenę końcową produktu?

Zareaguj na podwyżki cen prądu.

Optymalizacja poprzez instalację fotowoltaiczną. Wykorzystaj darmowe, dostępne dla wszystkich darmowe paliwo – słońce. Przy odpowiednio dobranej instalacji i wykonanej na najwyższej klasy podzespołach zredukujemy Twoje rachunki niemal o 90 %. Każdy dzień produkcji prądu obniży koszta w Twojej firmie.

Myśląc o swoim biznesie perspektywicznie planujemy zyski i koszty na kilka lat w przód. Cena energii elektrycznej jest mocno związana ze światowymi cenami paliw kopalnych oraz sytuacją polityczną, co sprawia, że jej koszt jest mało przewidywalny. Posiadając własne źródło prądu przedsiębiorstwo staje się w dużym stopniu niezależne od światowych i krajowych trendów, co pozwala łatwiej prognozować przyszłość.

Jakie korzyści daje instalacja fotowoltaiczna ?

  • Twoje produkty będą mogły być tańsze, ponieważ koszt ich wytworzenia się zmniejszy i będzie bardziej przewidywalny,
  • Zmniejszysz pobór czarnej energii z sieci, będzie to miało duży wpływ na emisję dwutlenku węgla i szkodliwych pyłów emitowanych przez tradycyjne elektrownie,
  • Uzyskasz dodatkowe punkty starając się o finansowanie innych celów,
  • Twoja firma stanie się przyjazna środowisku, a tym samym lepiej postrzegana wśród partnerów krajowych i zagranicznych,
  • Zwiększy się wartość Twoich nieruchomości
  • Optymalizacja podatkowa poprzez amortyzację instalacji

Instalacja fotowoltaiczna to inwestycja w przyszłość Twojej firmy.

Sprzedaż nadwyżek energii

W czasie, kiedy przedsiębiorstwo nie pracuje (np. weekendy, święta, godziny słoneczne poza godzinami pracy zakładu), całość energii elektrycznej wyprodukowanej przez panele fotowoltaiczne jest sprzedawana do zakładu energetycznego, który jest zobowiązany tę energię odkupić. Fotowoltaika w tym przypadku stanowi czysty zysk dla przedsiębiorstwa – gdy firma posiadająca instalację w danym momencie nie pracuje (np. weekend) i teoretycznie nie przynosi dochodów, w praktyce zarabia dzięki produkcji prądu z instalacji.

 

Leasing i kredyt, a instalacja fotowoltaiczna

Instalacja fotowoltaiczna może być przedmiotem kredytowania bankowego lub preferencyjnej pożyczki na przykład z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Istnieje również możliwość wzięcia instalacji fotowoltaicznej w leasing, który stanowi przewagę nad kredytem bankowym w kwestii tarczy podatkowej.

Chciałbyś sie dowiedzieć ile możesz zaoszczędzić dzięki instalacji fotowoltaicznej? Ile to kosztuje? Napisz do nas