Fotowoltaika w Solcity to czysty zysk

Instalacje fotowoltaiczne dla domu, firmy, i rolnika.
moduły rec białystok

Moduły fotowoltaiczne

W portfolio firmy Solcity znajdziesz moduły klasy Premium z 25 letnią gwarancją. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą modułów fotowoltaicznych REC. Doskonała jakość na długie lata, zwiększona wytrzymałość, renomowany producent.

https://solcity.pl/wp-content/uploads/2020/09/Inwerter-solaredge-640x640.jpg

Falowniki

Instalacje fotowoltaiczne wykonujemy na podzespołach renomowanych producentów. Polecamy inwertery SolarEdge, które charakteryzują się bardzo wysoką skutcznością w pozyskiwaniu energii z instalacji i przetwarzaniu jej na prąd.

konstrukcja novotegra

Konstrukcje montażowe

Montaż realizujemy na konstrukcjach marki Novotegra, wykonanych z aluminium i stali nierdzewnej.  Projekt instalacji uwzględnia obciążenia śnieżne i wiatrowe. Dobieramy konstrukcję na wszystkie pokrycia dachowe oraz montaż naziemny.

Montaż instalacji fotowoltaicznych

Oferta instalacji fotowoltaicznej od Solcity zawiera kompleksową obsługę zaczynając od audytu, poprzez montaż kończąc na dokumentacji zgłoszeniowej do PGE oraz uruchomieniu instalacji. Stosujemy produkty renomowanych producentów na które obowiązuje gwarancja.

https://solcity.pl/wp-content/uploads/2018/10/our_services_icon_01.png

Montaż paneli fotowoltaicznych

https://solcity.pl/wp-content/uploads/2018/10/our_services_icon_02.png

Podłączenie inwerterów fotowoltaicznych

https://solcity.pl/wp-content/uploads/2018/10/our_services_icon_03.png

Uruchomienie instalacji fotowoltaicznej

https://solcity.pl/wp-content/uploads/2018/10/our_services_icon_04.png

Zgłoszenie instalacji do PGE

Dlaczego warto zainwestować w panele fotowoltaiczne?

CENA PRĄDU
Nie musisz się martwić aktualnymi, jak i przyszłymi podwyżkami cen prądu.
ULGA PODATKOWA
Inwestycję w fotowoltaikę możesz odpisać od podatku dochodowego.
CZYSTY ZYSK
Zaoszczędzisz grube tysiące podczas działania instalacji.
DOFINANSOWANIE
Możesz skorzystać z licznych dofinansowań, dziękic czemu zapłacisz mniej za instalację.
MAGAZYNOWANIE
Możesz zainwestować w magazyn energii, aby być jeszcze bardziej samowystarczalny.
EKOLOGIA
Dokładasz swoją istotną cegiełkę do poprawy jakości powietrza.

Jak działa fotowoltaika?

Panele fotowoltaiczne
Panele fotowoltaiczne przetwarzają energię słoneczną w prąd stały.
INWERTER
Inwerter przemienia prąd stały na prąd zmienny, czyli taki jaki jest w gniazdku elektrycznym w domu.
DOM
Energią wytworzoną ze słońca zasilane są w pierwszej kolejności wszystkie urządzenia w domu, natomiast nadwyżka przekierowywana jest do sieci. Proces ten zachodzi automatycznie.
LICZNIK
Energia niewykorzystana trafia do sieci, co zostaje odnotowane na liczniku dwukierunkowym. Na koniec okresu rozliczeniowego następuje bilansowanie energii pobranej i oddanej.
SIEĆ
Gdy nasza słoneczna elektrownia nie wytwarza odpowiedniej ilości prądu, pobieramy ją z sieci. Proces ten zachodzi automatycznie.
ROZLICZENIE
Gratulacje. Zaoszczędziłeś niezłą sumę. Ile to będzie tysięcy, to już zależy od wielkości instalacji.

FAQ

1
Czym się kierować przy wyborze firmy fotowoltaicznej w Białymstoku?

Na rynku fotowoltaicznym huczy nieprzerwanie, przez co rośnie liczba firm zajmujących się panelami fotowoltaicznymi. Ale czy ilość oznacza też jakość?

A no niekoniecznie, ponieważ spośród całego grona specjalistów, jest tylko niewielu zajmujących się sprawą komplementarnie i rzetelnie. W Białymstoku, jedną z takich firm jest właśnie Solcity. 

Co zatem powinno przykuć naszą uwagę przy wyborze fachowców?

Przede wszystkim doświadczenie i dobra renoma firmy. Zwróć uwagę na opinie dotychczasowych klientów oraz na to, jak bogate jest portfolio instalatora. Możemy pochwalić się pokaźną liczbą zadowolonych z realizacji klientów. 

Drugi istotny aspekt, który firma powinna posiadać w ofercie to gwarancja i ewentualny serwis. Lepiej unikać instalatorów, którzy takowych usług nie oferują, ponieważ może nam to przysporzyć kłopotów. Gwarancja zazwyczaj obejmuje m.in. instalację fotowoltaiki, okablowania bądź falownika. 

Warto zwrócić uwagę czy firma oferuje opiekę posprzedażową.

Uprawnienia instalatora to kluczowy punkt podczas rozważania wyboru. Najbardziej pożądane uprawnienia to certyfikat OZE UDT. Certyfikat ten uprawnia do montowania mikroinstalacji, instalacji małych oraz instalacji OZE o łącznej mocy do 600 kW.

 

2
Jak bardzo opłaca się dziś fotowoltaika dla firmy, rolnika a klienta indywidualnego?

Fotowoltaika dla firm to głównie ogromne oszczędności na kosztach energii. Dodatkowo, świadomi konsumenci coraz częściej wybierają firmy szanujące środowisko i korzystające z nowoczesnych technologii. Biznes opierający swoje działania na zielonej energii, będzie postrzegany jako prestiżowy i odpowiedzialny, przez co zyska uznanie wśród klientów. 

Fotowoltaika dla firm daje niezależność energetyczną nie tylko przed rosnącymi cenami prądu, ale także ustanowionej przez rząd mocy minimalnej. Dodatkowo, firma może sprzedać wyprodukowane nadwyżki energii do operatora. 

W przypadku rolników, jest to wysoce opłacalna inwestycja. Specjalnie dla sektora rolniczego powstał program Agroenergia, który obejmuje montaż fotowoltaiki, pomp ciepła oraz turbin wiatrowych. Dla rolnika główną zaletą takiej inwestycji są przede wszystkim oszczędności, które może przeznaczyć na rozwój gospodarstwa w innych sferach. Oczywisty aspekt, to uniezależnienie się od podwyżek za prąd. Dodatkowo, właściciel gospodarstwa rolnego może odliczyć 25% inwestycji w OZE od podatku rolnego. 

W przypadku klientów indywidualnych, poza wyżej wymienionymi zaletami, znajdziemy m.in wzrost wartości nieruchomości w sferze finansowej i wizualnej. Jeśli podejmiesz decyzję o sprzedaży domu w przyszłości, będzie on nie tylko wart więcej, ale także będzie dużo bardziej atrakcyjny dla klientów. Warto dodać, że panele będą służyć nam przez co najmniej 25 lat! Całość inwestycji zwróci się w przeciągu 6-10 lat. 

3
Na co zwrócić uwagę przy wyborze modułów fotowoltaicznych?

Moduły fotowoltaiczne to zdecydowanie zakup na lata, dlatego ważne jest, aby mądrze dokonać wyboru w tej kwestii. 

Po pierwsze, zwróć uwagę, czy moduły są monokrystaliczne czy polikrystaliczne. Wersja monokrystaliczna cechuje się ponadprzeciętną sprawnością. Takie ogniwa skuteczniej przetwarzają energię słoneczną dzięki, innej od wersji polikrystalicznej, strukturze krzemu. 

Ogniwa polikrystaliczne to z kolei mniejsze spadki wydajności w wyższych temperaturach oraz słabym nasłonecznieniu. Są one droższe, ale wynagradzają cenę swoją efektywnością. 

Po drugie, jakość modułów. Ze względu na warunki w jakich przebywają na co dzień, panele muszą cechować się dużą wytrzymałością, np. w przypadku burzy lub gradu. Aspekt jakości to także gwarancja, nawet 25-letnia, co świadczy o wysokim poziomie produktu. 

Po trzecie, współczynnik temperaturowy. Informuje o nas o tym, jak moduł będzie zachowywać się w pogorszonych warunkach, tak jak właśnie wyższe temperatury. Im bliższy zera, tym moc modułu będzie większa. 

Po czwarte, sprawność modułów, którą określa się stosunkiem chwilowej mocy elektrycznej do promieniowania słonecznego padającego na moduł. Wpływ na sprawność mają m.in. czynniki takie jak materiał, jakość łączeń ogniw fotowoltaicznych oraz wykorzystana w nich technologia. 

Nasze realizacje

dom z fotowoltaiką na dachu

INSTALACJA FOTOWOLTAICZNA 9,9 KWp

BRAŃSK, WOJ. PODLASKIE
 • Moduły LG NEON2 330 W 
 • Falownik SOLAREDGE SE9K 
 • OPTYMALIZATORY MOCY P370 
 • MONITORING INSTALACJI 
instalator solaredge

INSTALACJA FOTOWOLTAICZNA 5,04 KWp

NIEWODNICA KOŚCIELNA, WOJ. PODLASKIE
 • Moduły JA SOLAR 330 W 
 • Falownik SOLAREDGE SE4K 
 • OPTYMALIZATORY MOCY P370 
 • MONITORING INSTALACJI 
fotowoltaika białystok

INSTALACJA FOTOWOLTAICZNA 5,12 KWp

RUDA/BIAŁYSTOK, WOJ.PODLASKIE
fotowoltaika białystok

INSTALACJA FOTOWOLTAICZNA 3,63 KWp

KURIANY, WOJ. PODLASKIE
 • Moduły JA SOLAR 330 W 
 • Falownik SOLAREDGE SE3000H 
 • OPTYMALIZATORY MOCY P370 
 • MONITORING INSTALACJI
ja solar podlaskie

INSTALACJA FOTOWOLTAICZNA 9,9 KWp

JABŁONOWO-WYPYCHY, WOJ.PODLASKIE
 • Moduły JA SOLAR 330 W
 • Falownik FRONIUS SYMO 10.0.3
 • ZABEZPIECZENIA AC DC DEHN