Falowniki SolarEdge

Siła finansowa w połączeniu z najnowocześniejszą technologią

  • Założona w 2006 r. firma SolarEdge opracowała zoptymalizowany falownik DC, który zmienił sposób pozyskiwania energii i zarządzania nią w systemach fotowoltaicznych (PV). Inteligentne rozwiązanie inwerterowe SolarEdge maksymalizuje wytwarzanie energii, jednocześnie obniżając koszt energii wytwarzanej przez system fotowoltaiczny, w celu poprawy ROI.
  • Od debiutu giełdowego NASDAQ w 2015 r. SolarEdge stale wykazuje znaczny wzrost przychodów i marży brutto. Siła finansowa i stabilność firmy w połączeniu z najnowocześniejszą technologią czynią SolarEdge preferowanym partnerem wiodących w branży instalatorów, integratorów i innych uczestników rynku energii.
  • SolarEdge proponuje szeroką gamę produktów do zastosowań mieszkalnych , handlowych i na dużą skalę PV , magazynowania energii , ładowania EV , zarządzania energią w domu , usług sieciowych i wirtualnych elektrowni .
  • Falownik posiada wysoki stopień ochrony ip65 i najlepszą w swojej klasie skuteczność w rozwiązywaniu problemów instalacji fotowoltaicznej niezależnie od liczby modułów do obsługi. Nasz produkt jest tak zbudowany, aby mógł współpracować w pracy z optymalizatorami mocy by zapewnić w swojej klasie niezawodność działania. Solaredge Technologies to świetny wybór instalacji na lata.
konstrukcja novotegra

SOLAREDGE OPTYMALIZACJA - Stopień ochrony ip65 z najlepszą w swojej klasie technologią

Jak działają standardowe instalacje ?

Tradycyjne systemy PV składają się z modułów PV połączonych ze sobą szeregowo, podobnie jak lampki choinkowe. Jeśli z jakiegoś powodu pojedynczy moduł osiąga gorsze wyniki (na przykład zachmurzenie, kurz lub brud), pozostałe moduły w tym szeregu również osiągają gorsze wyniki, zmniejszając produkcję energii w całym łańcuchu.

Jak działa system SolarEdge ?

W instalacji SolarEdge każdy moduł PV jest podłączony do inteligentnego układu elektronicznego zwanego optymalizatorem mocy. Optymalizatory mocy maksymalizują produkcję energii słonecznej z każdego modułu osobno, a tym samym zmniejszają straty mocy. Jeśli pojedynczy moduł osiąga gorsze wyniki, nie wpłynie to na wydajność żadnego z pozostałych modułów w łańcuchu. Każdy system SolarEdge dodatkowo korzysta z zaawansowanego monitorowania, który śledzi i raportuje wydajność każdego modułu oraz wyjątkowych funkcji bezpieczeństwa. Pakiet zintegrowanych inteligentnych rozwiązań energetycznych dodatkowo maksymalizuje produkcję energii i oszczędność energii.

SOLAREDGE SMART HOME - FALOWNIK SOLAREDGE

SolarEdge – PV i wiele więcej

SolarEdge wprowadza do domu wysokowydajne inteligentne rozwiązania energetyczne. Integracja modułów słonecznych zoptymalizowanych pod kątem mocy z zaawansowanym inteligentnym zarządzaniem energią; możesz zaoszczędzić pieniądze i zasilić swój dom dzięki zielonej, gotowej na przyszłość technologii solarnej.

Zaawansowane monitorowanie

Bezpłatne, zaawansowane monitorowanie monitoruje wydajność każdego modułu w systemie przez cały czas, zapewniając aktualizacje wydajności systemu w dowolnym miejscu i czasie.

Zwiększone bezpieczeństwo

Dzięki zintegrowanemu SafeDC za każdym razem, gdy zasilanie prądem przemiennym jest wyłączone, przewody prądu stałego są automatycznie odłączane od napięcia, aby chronić instalatorów, personel konserwacyjny, właścicieli domów, strażaków i Twoją własność.

https://solcity.pl/wp-content/uploads/2019/12/schemat-solaredge-640x356.png
https://solcity.pl/wp-content/uploads/2019/12/solaredge-opty-640x419.jpg

OPTYMALIZATORY MOCY

Optymalizator mocy SolarEdge to przetwornica DC / DC, która jest podłączana przez instalatorów do każdego modułu słonecznego, zamieniając je w inteligentne moduły. Optymalizatory mocy SolarEdge zwiększają moc wyjściową z systemów PV poprzez ciągłe śledzenie maksymalnego punktu mocy (MPPT) każdego modułu osobno. Ponadto optymalizatory mocy monitorują wydajność każdego modułu i przesyłają dane o wydajności do platformy monitorowania SolarEdge w celu zapewnienia lepszej, ekonomicznej konserwacji na poziomie modułu. Każdy optymalizator mocy jest wyposażony w unikalną funkcję SafeDC  , która ma na celu automatyczne obniżanie napięcia prądu stałego modułów do bezpiecznego poziomu po każdym wyłączeniu falownika lub sieci (chyba że jest podłączony do falownika StorEdge pracującego w trybie rezerwowym).

MPPT na poziomie modułu

MPPT na moduł umożliwia elastyczne projektowanie instalacji z wieloma orientacjami, nachyleniami i typami modułów w tym samym ciągu. Podczas pracy z falownikami SolarEdge optymalizatory mocy automatycznie utrzymują stałe napięcie ciągu, umożliwiając instalatorom jeszcze większą elastyczność przy dłuższych ciągach i ciągach o różnych długościach w celu zaprojektowania optymalnych systemów PV. Optymalizatory mocy SolarEdge są kompatybilne z modułami c-Si, cienkowarstwowymi i wysokoprądowymi oraz mają 25-letnią gwarancję.

MONITORING INSTALACJI

Darmowa aplikacja

Platforma monitorowania zapewnia zwiększoną wydajność PV oraz monitorowanie wydajności poprzez zapewnienie natychmiastowego wykrywania usterek i alertów na poziomie poziomie modułu, łańcuch i poziomu systemowego.

Do przesyłania danych z optymalizatorów mocy do falownika nie jest wymagany sprzęt ani okablowanie: czujniki monitorujące i przetworniki są wbudowane w optymalizator mocy SolarEdge i  falownik słoneczny , a dane pomiarowe są przesyłane do platformy w chmurze.

Fizyczny układ platformy monitorowania pozwala monitorować systemy na poziomie modułu i wskazywać problemy z dokładną lokalizacją każdego modułu na wirtualnej mapie witryny.

https://solcity.pl/wp-content/uploads/2019/12/Storedge-monitoring-solaredge-640x414.png

Dlaczego warto wybrać SOLAREDGE?

1
Ile wynosi gwarancja na falowniki Solaredge ?

Solaredge oferuje 12 lat gwarancji na swoje falowniki

2
Jaką sprawność posiadają falowniki Solaredge?

W zależności od modelu może to być nawet do 99 %

3
Czy falowniki Solaredge są bezpieczne ?

Falowniki Solaredge spełniają wszystkie rygorystyczne normy narzucane producentom falowników. Do tego posiadają funkcję SafeDC oraz AFCI, czyli wykrywanie uszkodzeń przewodów, zwarć.

3
W jakich wariantach występują falowniki Solaredge?

Solaredge posiada w ofercie falowniki 1 fazowe oraz 3 fazowe.