Pompy ciepła Białystok

Ekologiczne i oszczędne ogrzewanie dla Twojego domu

Jakie korzyści daje pompa ciepła?

https://solcity.pl/wp-content/uploads/2022/09/finanse-fix.png

Finanse

Rosnące ceny prądu oraz paliw kopalnych sprawiają, że inwestycja w pompę ciepła jest dziś bardzo opłacalna.

https://solcity.pl/wp-content/uploads/2022/09/ekologia-fix.png

Ekologia

Pompa ciepła, to najlepsze ekologiczne źródło ciepła dla domów jednorodzinnych.

https://solcity.pl/wp-content/uploads/2022/09/wygoda-fix.png

Wygoda

Pompa ciepła jest praktycznie bezobsługowa, dzięki czemu masz czas na ważniejsze sprawy niż ogrzewanie.

https://solcity.pl/wp-content/uploads/2022/09/elastycznosc-fix.png

Elastyczność

Masz możliwość sterowania temperaturą w konkretnych pomieszczeniach poprzez aplikację.

https://solcity.pl/wp-content/uploads/2022/09/bezpieczenstwo-fix.png

Bezpieczeństwo

Pompy ciepła są zdecydowanie bardziej bezpieczne niż kotły gazowe lub piece.

Jakie pompy ciepła montujemy?

Typy pod kątem montażu:

  • Monoblok
  • Split

Marki:

  • Viessmann
  • Hyundai
  • Kaisai
  • LG

Typy pod kątem działania:

  • Powietrzne
  • Gruntowe

Dlaczego my?

FACHOWA KADRA
Posiadamy certyfikację firmy Viessmann oraz uprawnienia Urzędu Dozoru Technicznego.
GWARANCJA
Pompy ciepła w mieście Białystok i okolicy montujemy z gwarancją producenta.
UBEZPIECZENIE
Oferujemy korzystne opcje ubezpieczenia pompy ciepła.
DOFINANSOWANIA
Pozyskujemy dla klientów dofinansowania ze wszystkich możliwych źródeł.
FINANSOWANIE
Pomagamy klientom uzyskać możliwie najlepszą opcję finansowania poprzez kredyt lub leasing.
OPIEKA POSPRZEDAŻOWA
Po instalacji nie zostawiamy klientów samych sobie i w razie potrzeby udzielamy pomocy.

FAQ

1
Czym się kierować przy wyborze firmy do montażu pompy ciepła w Białymstoku?

Ostatnimi czasy, zainteresowanie pompami ciepła rośnie nieustannie, głównie ze względu na zwiększające się w zawrotnym tempie ceny energii. Pompy ciepła zyskały uznanie przez fakt, że należą one do najwydajniejszych na rynku urządzeń grzewczych i znajdują zastosowanie w każdym typie budownictwa. Niestety ale liczba fachowców nie rośnie proporcjonalnie wraz z popularnością inwestycji, dlatego musimy być w kwestii wyboru ekipy bardzo ostrożni. 

Warto zasięgnąć opinii od osób, które w danym regionie już zakładały pompę ciepła. 

Zajmujemy się montażem pomp ciepła, które są już dobrze znane okolicznym mieszkańcom w Białymstoku i nie tylko. Pamiętaj, że wybór lokalnego wykonawcy będzie najlepszy, ze względu na ewentualny serwis lub naprawy.

Zwróć uwagę, czy wybrana przez Ciebie firma oferuje regularne przeglądy pompy, w celu monitorowania jej wydajności oraz czy przeprowadza optymalizację pracy urządzenia. Komplementarne podejście, czyli np. gwarancja, doradztwo lub projekt, będzie tutaj kluczowe. 

Warto dowiedzieć się, czy dana firma oferuje pomoc w zdobyciu dofinansowania na pompę ciepła. Mimo, że ceny pomp są z roku na rok niższe, nadal jest to wydatek odbijający się sporym echem w naszych funduszach. Do takich dofinansowań należą programy Moje Ciepło oraz Czyste Powietrze, które finansowane są przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. 

2
Jak działa pompa ciepła typu powietrze-woda?

Pompa ciepła typu powietrze-woda to jedna z najbardziej popularnych wersji na rynku. Ich funkcjonowanie jest podobne do innych urządzeń tego rodzaju.  Pozyskują one ciepło niskotemperaturowe z jednego źródła, w tym przypadku z powietrza, po czym przetwarzają je na ciepło wysokotemperaturowe, przenosząc je na inny czynnik. Tym czynnikiem jest woda, która znajduje się w obiegu grzewczym. 

W tego rodzaju pompach ciepła występuje czynnik chłodniczy, który w pierwszym etapie cyklu pracy jest cieczą pod niskim ciśnieniem. 

Przepływa on do parownika w jednostce zewnętrznej, gdzie odbiera ciepło z powietrza odparowując. 

Chłodny gaz o niskim ciśnieniu trafia do sprężarki, która to ciśnienie podnosi, zwiększając przy tym temperaturę. 

Gorący gaz trafia do skraplacza, którego ciepło oddawane jest do wody grzewczej, znajdującej się w systemie ogrzewania. Czynnik roboczy ulega ponownemu skropleniu, gdzie pod wciąż wysokim ciśnieniem trafia do zaworu rozprężnego, gdzie ciśnienie spada. 

Na koniec, przechodząc przez zawór dławiący, czynnik znów staje się cieczą pod niskim ciśnieniem, a cały proces zaczyna się od początku. 

W naszej ofercie znajdziesz montaż pompy ciepła, który przeprowadzamy w Białymstoku oraz jego okolicy.

3
Jakie dofinansowania do pompy ciepła można uzyskać?

Jeśli planujesz inwestycję w pompę ciepła, musisz wiedzieć, że możesz dostać na nią dofinansowanie. Jest to dofinansowanie NFOŚiGW, z programu Moje Ciepło. Warunkiem otrzymania dopłaty jest instalacja pompy ciepła w nowym domu, o podwyższonym standardzie energetycznym. W takim przypadku wartość wskaźnika rocznego zapotrzebowania na ogrzewanie, wentylację oraz ciepłą wodę użytkową nie może przekroczyć 63 kWh na m2 powierzchni domu (dla wniosków złożonych w 2022 roku, w następnych latach jest to już 55 kWh).

Dofinansowanie pomp ciepła z programu Moje Ciepło obejmuje zakup oraz montaż pompy ciepła, również w mieście Białystok i okolicy. Dotacja wynosi od 7 tys. do 21 tys. zł.

Jeśli masz starszy dom, to nic straconego. Jeśli planujesz termoizolację domu, a co z tym idzie, wymianę starego źródła ciepła na pompę, możesz skorzystać z dofinansowania Czyste Powietrze. Jest to priorytetowy obszar działania NFOŚiGW.

Wysokość dopłaty nie jest tutaj jednakowa. Zaważy tutaj wysokość dochodów. Jeśli Twój dochód nie przekracza 100 tys. zł rocznie, dopłata może wynosić maksymalnie 13 500 zł, w przypadku zakupu pompy powietrze/woda.

Jeśli zaś dochód w gospodarstwie wieloosobowym nie przekracza 1400 zł netto, a w jednoosobowym 1960 zł netto, wówczas przysługuje nam dofinansowanie o podwyższonym poziomie, o maksymalnej kwocie 18 000 zł. 

Z chęcią pomożemy Ci w zdobyciu dofinansowania!

4
Jak działa gruntowa pompa ciepła?

Gruntowa pompa ciepła jest urządzeniem do ogrzewania i chłodzenia budynków, które wykorzystuje ciepło ziemi jako źródło energii. Pompa ciepła znajduje się w ziemi, skąd czerpie ciepło, które następnie jest przetwarzane na ciepło do ogrzewania budynku lub na chłód do jego chłodzenia. Jest to ekologiczne i ekonomiczne rozwiązanie, ponieważ korzysta z odnawialnego źródła energii i pozwala na znaczne oszczędności kosztów ogrzewania.

Gruntowa pompa ciepła działa na zasadzie wymiany ciepła między powietrzem lub wodą a gruntem. W skład systemu wchodzi zewnętrzna jednostka składająca się z parownika oraz sprężarki, która jest połączona z odwiertami wykonanymi w gruncie. W odwiertach znajdują się rury zwane rurami skroplinowymi lub rurami solankowymi, które pełnią rolę wymiennika ciepła.

W procesie ogrzewania, ciepło jest pobierane z gruntu przez rury skroplinowe i przetwarzane na ciepło powietrza lub wody przez parownik. Następnie ciepło jest przesyłane do budynku przez instalację grzewczą. W procesie chłodzenia, ciepło jest odprowadzane z budynku do gruntu przez rury skroplinowe, a chłód jest przesyłany do budynku przez instalację chłodzącą. Gruntowa pompa ciepła działa dzięki sprężarce, która pompuje ciepło z gruntu do budynku lub odprowadza je z budynku do gruntu.

5
Czy pompę ciepła trzeba rejestrować?

Tak, w Polsce pompy ciepła muszą być zarejestrowane w systemie efektywności energetycznej. Każda pompa ciepła musi mieć certyfikat potwierdzający spełnienie wymagań dotyczących efektywności energetycznej, który jest wydawany przez Urząd Regulacji Energetyki. Bez tego certyfikatu nie można instalować pompy ciepła w budynku.

Z kolei zamontowaną pompę ciepła należy zarejestrować niezwłocznie w centralnym rejestrze operatorów. Z wykonaniem tej czynności należy się dość szybko uwinąć, ponieważ mamy na to jedynie piętnaście dni od pierwszego uruchomienia pompy ciepła w przypadku pompy typu split i tylko pięciu dni dla pomp typu monoblok. Rejestracja pompy ciepła leży wyłącznie po stronie operatora, czyli po prostu jej użytkownika, a jej brak może wiązać się z bolesnymi karami finansowymi. Oczywiście pomagamy w tym naszym Klientom z Białegostoku i Podlasia. 

6
Pompa ciepła Monoblok vs. Split

Pompa ciepła monoblok to rodzaj pompy ciepła, w której jednostka zewnętrzna i wewnętrzna znajdują się w jednym obudowie. Są one proste w montażu, a także nie wymagają specjalnych przygotowań instalacyjnych. Pompy ciepła monoblok są często wybierane do mniejszych budynków lub do ogrzewania pomieszczeń o mniejszej powierzchni.

Pompa ciepła split to rodzaj pompy ciepła, w której jednostka zewnętrzna i wewnętrzna znajdują się w dwóch osobnych obudowach. Wymagają one specjalnych przygotowań instalacyjnych, takich jak przewód połączeniowy między jednostkami. Pompy ciepła split są często wybierane do większych budynków lub do ogrzewania większej powierzchni.

Wybór pomiędzy pompą ciepła monoblok a split zależy od indywidualnych potrzeb i warunków budynku oraz od preferencji inwestora. Warto skonsultować się z ekspertem, który pomoże wybrać najodpowiedniejsze rozwiązanie, czyli jeśli chodzi o Białystok i okolice z nami.

7
Ile prądu może pobierać pompa ciepła?

Ile prądu pobiera pompa ciepła zależy od kilku czynników, takich jak: moc urządzenia, sprawność urządzenia, temperatura zewnętrzna oraz zapotrzebowanie na ciepło lub chłód w budynku. Nie bez znaczenia jest też średnia temperatura jaka panuje w mieście Białystok czy innej miejscowości montażu. 

Zazwyczaj moc pompy ciepła wynosi od 3 do 25 kW, ale mogą być też większe. Sprawność pompy ciepła jest określana przez współczynnik COP (współczynnik efektywności), który oznacza, ile razy więcej energii cieplnej jest otrzymywane niż zużywana przez sprężarkę. Współczynnik COP dla pomp ciepła gruntowych wynosi od 3 do 5, co oznacza, że na każde 1 kW energii elektrycznej zużytej przez sprężarkę, otrzymuje się od 3 do 5 kW energii cieplnej.

Warto pamiętać, że pompy ciepła gruntowe zazwyczaj pobierają mniej prądu niż tradycyjne systemy grzewcze, ponieważ korzystają z odnawialnego źródła ciepła, jakim jest ziemia.

Moc powietrznej pompy ciepła zależy od wielu czynników, takich jak: rozmiar budynku, który ma być ogrzewany lub chłodzony, zapotrzebowanie na ciepło lub chłód, oraz klimat w danym regionie. Moc pompy ciepła powietrznej wynosi zwykle od 2 do 15 kW.

Podobnie jak w przypadku pompy ciepła gruntowej, sprawność powietrznej pompy ciepła jest określana przez współczynnik COP, który oznacza, ile razy więcej energii cieplnej jest otrzymywane niż zużywana przez sprężarkę. Współczynnik COP dla powietrznych pomp ciepła wynosi zwykle od 2 do 4, co oznacza, że na każde 1 kW energii elektrycznej zużytej przez sprężarkę, otrzymuje się od 2 do 4 kW energii cieplnej.

Warto pamiętać, że powietrzne pompy ciepła zazwyczaj pobierają więcej prądu niż gruntowe, ponieważ korzystają z powietrza jako źródła ciepła, które jest mniej stabilne niż temperatura gruntu.

Pompy ciepła Białystok – inteligentne rozwiązania dla domu i firmy

Korzystanie z odnawialnych źródeł energii jest dziś już bardziej koniecznością niż wyborem. Wynika to przede wszystkim z kończących się naturalnych zasobów planety, a także coraz wyższych cen różnych paliw. Szukasz nowoczesnej i wydajnej pompy ciepła? Jesteś więc w dobrym miejscu. Wszystko, co potrzebne do ekologicznego ogrzewania nieruchomości, mamy w Solcity.

Jesteśmy specjalistami od niezawodnych i energooszczędnych rozwiązań dla budynków, które dopasowujemy do indywidualnych potrzeb każdego klienta. Nie musisz być ekspertem w dziedzinie pompy ciepła. Białystok to miasto, w którym nasi doświadczeni specjaliści pomogą Ci wybrać najbardziej efektywne rozwiązania. Zapewniamy, że każda nasza pompa ciepła będzie działała niezawodnie przez długie lata.

Montaż pomp ciepła Białystok – robimy to szybko i sprawnie!

Gwarantujemy fachowy montaż pomp ciepła. Białystok i teren całego województwa podlaskiego to obszar, na którym nasi specjaliści realizują usługi w sposób dostosowany do Twojego harmonogramu i potrzeb.

Dzięki naszej wiedzy i doświadczeniu instalacja pompy ciepła będzie szybka i sprawna, więc nie musisz obawiać się tego, że ta procedura wpłynie istotnie na Twój rozkład dnia. W Solcity zawsze kładziemy nacisk na detale i dokładność wykonania, aby zapewnić efektywną pracę naszych urządzeń i komfort, na który zasługujesz.

Pompa ciepła Białystok – tutaj zaczyna się Twój komfort

Pompa ciepła to nie tylko oszczędność i ekologia, ale przede wszystkim wygoda. W Solcity oferujemy systemy, które zapewniają stabilną temperaturę w budynkach przez cały rok, niezależnie od warunków atmosferycznych.

Jak to możliwe? Dzięki wydajnym pompom ciepło jest efektywnie wykorzystywane i recyrkulowane w pomieszczeniach. To zapewnia optymalne warunki, a dodatkowo jest korzystne dla portfela. Pompa ciepła to jeden z najlepszych sposobów na obniżenie rachunków za energię. Szukasz niezawodnej pompy ciepła w Białymstoku? Znajdziesz ją właśnie w Solcity. Przedstaw nam swoje potrzeby, a dopasujemy idealne rozwiązanie.

Zaufaj Solcity – jesteśmy ekspertami od nowoczesnych rozwiązań

Dostarczanie innowacyjnych i niezawodnych rozwiązań to nasza misja. Zadowolenie klientów jest dla nas najważniejsze. Jeśli więc wybierzesz nasze urządzenia i usługi, będziesz mieć pewność co do tego, że wszystko będzie działać na najwyższym poziomie. Zarówno w przypadku pomp ciepła, jak i w kwestii pozostałych usług (fotowoltaika w Białymstoku), jesteśmy liderem na lokalnym rynku. Sprzedaż, montaż i serwis pomp ciepła prowadzimy na terenie całego województwa podlaskiego. Dołącz do grona zadowolonych klientów już dziś, umawiając się z nami na niezobowiązujące spotkanie.

Pompy ciepła Podlasie | Pompy ciepła Łomża | Pompy ciepła Zambrów | Pompy ciepła Suwałki | Pompy ciepła Grajewo | Pompy ciepła Augustów | Pompy ciepła Sokółka