Działaj ekologicznie, ogrzewaj elektrycznie!

9 stycznia 20200

 

Większości z nas słysząc o ogrzewaniu elektrycznym od razu ma przed oczami bardzo wysokie rachunki za prąd. Taki typ ogrzewania posiada jednak kilka bardzo znaczących zalet, które dokonując wyboru sposobu ogrzewania warto wziąć pod uwagę.

Ogrzewanie podłogowe elektryczne

Ze względu na źródło zasilania ogrzewanie podłogowe elektryczne uznawane jest za „czyste” źródło uzyskania ciepła w domu. W dobie walki o środowisko naturalne, ekologiczne podejście do ogrzewania domowego, które może w znaczący sposób zanieczyszczać atmosferę, jest bardzo wskazane- ogrzewanie zasilane prądem możemy na pewno do takiego zaliczyć. Taki system grzewczy może być zamontowany jak główny system ogrzewania naszego domu albo być jego uzupełnieniem. Ogrzewanie podłogowe zasilane elektrycznie realizuje się przy użyciu kabli grzewczych oraz folii grzewczych.

 

Czy ogrzewanie podłogowe elektryczne sprawdza się w praktyce?

Obecnie w wielu domach odchodzi się od ogrzewania ściennego, zamieniając je na podłogowe. W przypadku ogrzewania ściennego ciepło emitowane przez grzejnik ogrzewa ścianę oraz najbliższą okolicę. W przypadku ogrzewania podłogowego naszym grzejnikiem jest cała podłoga. Ciepło więc jest rozprowadzane przy pomocy kabli oraz folii grzewczych równomiernie w całym domu, przez co wszędzie panuje równa temperatura. Poprzez sposób oddawania ciepła wyższa temperatura oddawana jest od podłoża, zmniejsza się wraz z wysokością- co stanowi idealny dla człowieka rozkład temperatury.

 

Ten typ ogrzewania nie zwiększa ruchu powietrza w pomieszczeniach, gdzie został zastosowany, nie dostarcza więc problemu z unoszącym się kurzem. Co przy obecnie ogromnej ilości zachorowań na alergię jest bardzo pożądane.

 

Ogrzewanie podłogowe elektryczne przy pomocy kabli grzewczych i folii grzewczych zalicza się do grupy niskotemperaturowych, gdzie sugerowaną maksymalną temperaturą jest 26 stopni. Działanie to sprzyja zdrowiu człowieka poprzez zniwelowanie różnic temperatury w powietrzu oraz nie powoduje przesuszania powietrza. Elektryczne ogrzewania podłogowe wymaga niewielkich nakładów inwestycyjnych– nie generuje dużych kosztów przy jego montażu. Dzięki niemu uzyskujemy bardziej estetyczne wnętrza, pozbawione nieestetycznych grzejników.

 

Ogrzewanie elektryczne doskonale współgra z fotowoltaiką, a więc jeśli chciałbyś zainwestować w jedno lub drugie rozwiązanie albo w obydwa równocześnie, to nie wahaj się do nas zgłosić!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *