Ogrzewanieby Solcity0Ogrzewanie elektryczne – bezobsługowa metoda uzyskiwania ciepła w domu

https://solcity.pl/wp-content/uploads/2018/09/hero_heating_01-1280x853.jpg

Ogrzewanie elektryczne – bezobsługowa metoda uzyskiwania ciepła w domu.

Ogrzewanie elektryczne z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością wśród inwestorów, którzy planują wybudowanie domu jednorodzinnego, a także u osób chcących zmienić dotychczasowy sposób ogrzewania w mieszkaniu. Elektryczne ogrzewanie domu to przede wszystkich komfort dla domowników. Ale czy koszty związane z jego instalacją oraz eksploatacją są takie wysokie? Jakie są rodzaje ogrzewania elektryczne oraz zalety? Przybliżając informacje dotyczące nowoczesnych metod ogrzewania domu, postaramy się rozwiać wszelkie wątpliwości z nimi związane.

Jakie ogrzewanie elektryczne wybrać?

Z roku na rok technologia idzie coraz bardziej do przodu. Obecnie na rynku dostępnych jest kilka wariatów ogrzewania elektrycznego:

  • Centralne ogrzewanie elektryczne – piece elektryczne są stosunkowo tańsze w porównaniu z tradycyjnym kotłami ogrzewania c.o, dodatkowo może on być zamontowany w dowolnym pomieszczeniu, bez konieczności składowania paliwa. System ogrzewania elektrycznego oparty jest na urządzeniach zasilanych prądem przekazujących ciepło do wody co oznacza, że koszty eksploatacji tego typu ogrzewania są dosyć wysokie lub do istniejącej już instalacji elktrycznej należy wykonać przeróbki oraz zwiększenie poboru mocy.
  • Ogrzewanie elektryczne akumulacyjne – głównym urządzeniem tego systemu jest piec/ogrzewacz akumulacyjny, który umożliwia pobieranie ciepła podczas tańszej taryfy, aby później móc je oddawać w zależności od preferencji mieszkańców. Najważniejszym plusem jest łatwość montażu i późniejszej eksploatacji, niestety tego typu piec ogrzewa tylko to pomieszczenie, w którym został zamontowany.
  • Ogrzewanie elektryczne podłogowe – system ten jest wykorzystywany jako główne źródło , jak i również jako dodatkowe ogrzewanie w domu. System podłogowy musi być prawidłowo ułożony oraz zaizolowany, aby dobrze spełniało swoje funkcje, pozwalając zmniejszyć ograniczenie strat związanych z różnicą temperatur między podłogą a gruntem. Koszty instalacji są stosunkowo niskie, a niewątpliwie kolejnym plusem jest brak dodatkowych widocznych urządzeń grzewczych. Wykorzystujemy tutaj kable grzewcze, maty grzewcze oraz folie grzewcze.
  • Ogrzewanie elektryczne sufitowe – stosujemy ten system jako główne źródło ogrzewania. Tani koszt materiałów, łatwość montażu, oraz przewidywalne koszta użytkowania to główne zalety tego systemu grzewczego.

Koszty ogrzewania elektrycznego

W większej mierze zależą przede wszystkim od zapotrzebowania energetycznego domu lub mieszkania a także od jego izolacji ciepła, a także od wybranego przez inwestora rodzaju ogrzewania.

Solcity

Zostaw komentarz

Twój e-mail nie zostanie opublikowany. Pola wymagane oznaczone gwiazdką *